Varna Summer Cup 2014

revised

На 19.07.2014 г. се проведе Yu-Gi-Oh! Varna Summer Cup турнира, на който бяха поканени да участват хора от цялата страна. В крайна сметка на турнира се включиха 23-ма играча, което означаваше, че турнирът ще бъде от 5 рунда. На турнира присъстваха 9 играча от Варна, 9 играча от София, 3 играча от Русе и 2 играча от Пловдив. Турнирът беше изпълнен с много емоции и обрати, а по-долу може да видите и малко статистики за турнира, както и списъците на тестетата на първите 8 играча!

Преди да продължа със статистиките около турнира искам да благодаря на всички, които присъстваха на турнира, без вас нямаше как да се състои това събитие! Искам да благодаря и на съдията Дончо Петков, който дойде от София, за да може помогне в организацията и нормалното протичане на турнира. Надявам се подобни турнири да станат традиция за българското общество и всяка годината да се организира поне по един голям турнир във всеки един от градовете, в които има повече Yu-Gi-Oh! играчи!

На снимката по-долу може да видите разнообразието от тестета, които бяха използвани от играчите по време на турнира:

Varna Summer Cup Decks

Опита си казва думата, затова и в края на турнира първите четирима играча се оказва, че са национални шампиони!

Ето го и крайното класиране и имената на всички участници на турнира:

Varna Summer Cup Standings

След крайното класиране се проведе допълнителен турнир с директни елиминации от хората, които бяха на първите 8 места, за да се определи истинския шампион на турнира! До топ 8 турнира успяха да достигнат: Марино Кънчев, Виктор Узунов, Атанас Димитров, Иван Добрев, Кирил Попов, Ивайло Кадрев, Венцеслав Монев и Слав Михайлов! Драматично още на първия рунд от директните елиминации четиримата играчи от София бяха изправени срещу тримата играча от Варна и единия играч от Пловдив, а още по-интересното е, че след този кръг играчите от София успяха да елиминират противниците си и в топ 4 играчите бяха само от София! И така след доста упорити двубои и интересни разигравания титлата шампион на Varna Summer Cup 2014 отиде при Ивайло Кадрев, който победи Марино Кънчев на финала, на който и двамата играчи играеха едно и също тесте – Bujins!

Ето и списъците на тестетата на играчите в топ 8:

Ivailo Kadrev – 1st

Monsters(16):
3 Bujin Yamato
2 Bujin Mikazuchi
2 Bujin Hirume
1 Bujin Arasuda
2 Bujingi Crane
2 Bujingi Hare
2 Bujingi Turtle
1 Bujingi Quilin
1 Honest

Spells(13):
3 Fire Formation – Tenki
2 Pot of Duality
2 Bujincarnation
1 Soul Charge
2 Mystical Space Typhoon
2 Forbidden Lance
1 Book of Moon

Traps(12):
2 Vanity’s Emptiness
2 Dimensional Prison
2 Wiretap
1 Breakthrough Skill
1 Bottomless Trap Hole
1 Torrential Tribute
1 Solemn Warning

Side Deck(15):
2 Maxx “C”
2 D.D. Crow
1 Mystical Space Typhoon
1 Dark Hole
2 Kaiser Colosseum
2 Nobleman of Crossout
1 Full House
2 Black Horn of Heaven
2 Needle Ceiling

Extra Deck(15):
2 Bujintei Susanowo
1 Bujintei Kagutsuchi
1 Number 101: Silent Honor ARK
1 Evilswarm Excition Knight
1 Number 85: Crazy Box
1 Number 103: Ragnazero
1 Constellar Omega
1 Number 50: Blackship of Corn
1 Diamond Dire Wolf
1 Starliege Paladynamo
1 Maestroke the Symphony Djinn
1 Bujintei Tsukuyomi
1 Abyss Dweller
1 Gagaga Cowboy

Marino Kunchev – 2nd

Monsters(17):
1 Honest
2 Bujin Hirume
1 Bujin Arasuda
2 Bujin Mikazuchi
3 Bujin Yamato
1 Bujingi Quilin
3 Bujingi Crane
2 Bujingi Hare
2 Bujingi Turtle

Spells(12):
1 Dark Hole
1 Book of Moon
1 Soul Charge
2 Bujincarnation
2 Pot of Duality
3 Fire Formation – Tenki
2 Forbidden Lance

Traps(11):
2 Dimensional Prison
2 Wiretap
1 Solemn Warning
1 Black Horn of Heaven
1 Bottomless Trap Hole
1 Torrential Tribute
1 Traptrix Trap Hole Nightmare
1 Breakthrough Skill
1 Compulsory Evacuation Device

Side Deck(15):
2 Kaiser Colosseum
3 Mystical Space Typhoon
1 Black Horn of Heaven
2 Needle Ceiling
2 DNA Surgery
2 Vanity’s Emptiness
2 Maxx “C”
1 D.D. Crow

Extra Deck(15):
2 Bujintei Susanowo
1 Bujintei Kagutsuchi
1 Bujintei Tsukuyomi
1 Number 101: Silent Honor ARK
1 Evilswarm Excition Knight
1 Diamond Dire Wolf
1 Number 82: Heartlandraco
1 Number 103: Ragnazero
1 Starliege Paladynamo
1 Number 50: Blackship of Corn
1 Gagaga Cowboy
1 Abyss Dweller
1 Number 80: Rhapsody in Berserk
1 Number 85: Crazy Box

Victor Uzunov – 3rd

Monsters(17):
1 Artifact Beagalltach
3 Artifact Moralltach
2 Traptrix Myrmeleo
3 Maxx “C”
3 Fire Hand
3 Ice Hand
2 Traptrix Dionaea

Spells(6):
3 Pot of Duality
2 Artifact Ignition
1 Dark Hole

Traps(17):
1 Needle Ceiling
1 Black Horn of Heaven
3 Wiretap
1 Bottomless Trap Hole
1 Solemn Warning
3 Artifact Sanctum
1 Torrential Tribute
2 Dimensional Prison
2 Traptrix Trap Hole Nightmare
2 Call of the Haunted

Side Deck(15):
2 Mystical Space Typhoon
1 Black Horn of Heaven
1 Needle Ceiling
1 Swift Scarecrow
2 Effect Veiler
2 Debunk
2 D.D. Crow
2 Cyber Dragon
2 Mirror of Oaths

Extra Deck(15):
1 Chimeratech Fortress Dragon
1 Number 103: Ragnazero
1 Number 101: Silent Honor ARK
1 Diamond Dire Wolf
1 Lavalval Chain
1 Daigusto Emeral
1 Evilswarm Excition Knight
1 Constellar Pleiades
1 Number 82: Heartlandraco
1 Number 61: Volcasaurus
1 Artifact Durendal
1 Number 50: Blackship of Corn
1 Evigishki Merrowgeist
1 Gaia Dragon, the Thunder Charger
1 Gagaga Cowboy

Ivan Dobrev – 4th

Monsters(18):
3 XX-Saber Faultroll
3 XX-Saber Boggart Knight
2 X-Saber Pashuul
3 XX-Saber Darksoul
3 XX-Saber Emmersblade
1 X-Saber Airbellum
3 XX-Saber Fulhelmknight

Spells(7):
2 Soul Charge
2 Pof of Duality
1 Mind Control
1 Book of Moon
1 Dark Hole

Traps(16):
2 Black Horn of Heaven
2 Wiretap
1 Compulsory Evacuation Device
1 Reinforce Truth
3 Gottoms’ Emergency Call
1 Torrential Tribute
1 Solemn Warning
2 Dimensional Prison
2 Fiendish Chain
1 Bottomless Trap Hole

Side Deck(15):
2 Traptrix Trap Hole Nightmare
2 Trap Stun
2 Gozen Match
2 Light-Imprisoning Mirror
2 Nobleman of Crossout
2 D.D. Crow
2 Maxx “C”
1 Thunder King Rai-Oh

Extra Deck(15):
1 XX-Saber Gottoms
1 Scrap Dragon
2 Stardust Dragon
1 X-Saber Souza
1 Goyo Guardian
1 Naturia Barkion
1 Ally of Justice Catastor
1 Naturia Beast
1 Number 101: Silent Honor ARK
1 Evilswarm Excition Knight
2 XX-Saber Hyunlei
1 Black Rose Dragon
1 Armades, Keeper of Boundaries

Atanas Dimitrov – 5th

Monsters(18):
1 Gorz the Emissary of Darkness
3 Karakuri Soldier mdl 236 “Nisamu”
2 Karakuri Ninja mdl 919 “Kuick”
1 Karakuri Merchant mdl 177 “Inashichi”
3 Karakuri Komachi mdl 224 “Ninishi”
2 Karakuri Strategist mdl 248 “Nishipachi”
1 Karakuri Watchdog mdl 313 “Saizan”
2 Psychic Commander
1 Redox, Dragon Ruler of Boulders
2 Solar Wind Jammer

Spells(17):
3 Instant Fusion
2 Iron Call
3 Mystical Space Typhoon
2 Soul Charge
2 Forbidden Lance
1 Karakuri Cash Cache
3 Emergency Teleporter
1 Book of Moon

Traps(5):
3 Royal Decree
2 Breakthrough Skill

Side Deck(15):
2 Light-Imprisoning Mirror
1 Macro Cosmos
1 Soul Drain
1 Dimensional Fissure
2 Flying “C”
2 Xyz Encore
2 Debunk
2 Effect Veiler
2 Malevolent Catastrophe

Extra Deck(15):
3 Karakuri Steel Shogun mdl 00X “Bureido”
3 Karakuri Shogun mdl 00 “Burei”
1 Naturia Beast
1 Black Rose Dragon
1 Stardust Dragon
1 Leo, the Keeper of the Sacred Tree
1 Divine Dragon Knight Felgrand
1 Mecha Phantom Beast Dracossack
1 Number 11: Big Eye
2 Cyber Saurus
1 Pair Cycroid

Kiril Popov – 6th

Monsters(17):
3 Noble Knight Medraut
3 Noble Knight Borz
2 Noble Knight Drystan
2 Noble Knight Gawayn
1 Noble Knight Gwalchavad
1 Noble Knight Brothers
2 Gwenhwyfar, Queen of Noble Arms
2 Effect Veiler
1 Honest

Spells(18):
2 Noble Arms – Caliburn
2 Noble Arms – Excaliburn
2 Noble Arms of Destiny
1 Noble Arms – Arfeudutyr
3 Mystical Space Typhoon
2 Reinforcement of the Army
2 Kaiser Colosseum
2 Forbidden Lance
1 Soul Charge
1 Dark Hole

Traps(5):
2 Mirror Force
1 Solemn Warning
1 Torrential Tribute
1 Bottomless Trap Hole

Side Deck(15):
2 Maxx “C”
1 Thunder King Rai-Oh
2 Trap Stun
2 Mirror of Oaths
2 Imperial Iron Wall
1 Macro Cosmos
1 Soul Drain
1 Compulsory Evacuation Device
1 Noble Arms – Arfeudutyr
1 Dimensional Fissure
1 System Down

Extra Deck(15):
2 Sacred Noble Knight of King Artorigus
2 Artorigus, King of the Noble Knights
1 Gaia Dragon, the Thunder Charger
1 Number 61: Volcasaurus
1 Tiras, Keeper of Genesis
1 Evilswarm Ouroboros
1 Blade Armor Ninja
1 Heroic Champion – Excalibur
1 Starliege Paladynamo
1 Maestroke the Symphony Djinn
1 Gagaga Cowboy
1 Number 80: Rhapsody in Berserk
1 Ignoble Knight of High Laundsallyn

Ventseslav Monev – 7th

Monsters(15):
3 Blackwing – Shura the Blue Flame
3 Blackwing – Bora the Spear
3 Blackwing – Kalut the Moon Shadow
2 Blackwing – Blizzard the Far North
1 Blackwing – Zephyros the Elite
1 Blackwing – Sirocco the Dawn
1 Blackwing – Steam the Cloak
1 Blackwing – Gale the Whirlwind

Spells(11):
3 Black Whirlwind
3 Pof of Duality
1 Allure of Darkness
1 Mystical Space Typhoon
1 Book of Moon
1 Mind Control
1 Soul Charge

Traps(15):
3 Icarus Attack
1 Black Sonic
1 Delta Crow – Anti Reverse
2 Dimensional Prison
2 Black Horn of Heaven
2 Fiendish Chain
1 Solemn Warning
1 Bottomless Trap Hole
1 Compulsory Evacuation Device
1 Torrential Tribute

Side Deck(15):
2 Maxx “C”
2 Mystical Space Typhoon
1 Dark Hole
1 Dimensional Fissure
1 Macro Cosmos
1 Vanity’s Emptiness
1 Soul Drain
2 Skill Drain
2 Rivalry of Warlords
2 Light-Imprisoning Mirror

Extra Deck(15):
1 Gagaga Cowboy
1 Abyss Dweller
1 Evilswarm Exciton Knight
1 Ice Beast Zerofyne
1 Number 101: Silent Honor ARK
1 Number 66: Master Key Beetle
1 Number 50: Blackship of Corn
1 Armades, Keeper of Boundaries
1 Blackwing Armed Wing
1 Goyo Guardian
1 Black Rose Dragon
1 Blackwing Armor Master
1 Scrap Dragon
1 Beelze of the Diabolic Dragons
1 Leo, the Keeper of the Sacred Tree

Slav Mihaylov – 8th

Monsters(17):
3 Constellar Algiedi
3 Constellar Kaus
3 Constellar Pollux
3 Constellar Sombre
1 Honest
1 Fire Fist – Bear
1 Thunder King Rai-Oh
2 Effect Veiler

Spells(12):
1 Dark Hole
3 Mystical Space Typhoon
3 Fire Formation – Tenki
2 Forbidden Lance
2 Reinforcement of the Army
1 Mind Control

Traps(11):
3 Dimensional prison
1 Bottomless Trap Hole
2 Breakthrough Skill
2 Wiretap
1 Solemn Warning
1 Trap Stun
1 Torrential Tribute

Side Deck(15):
1 Lava Golem
2 Consecrated Light
2 Maxx “C”
2 D.D. Crow
2 Nobleman of Crossout
1 Dimensional Fissure
2 Mind Crush
1 Macro Cosmos
1 Soul Drain
1 Trap Stun

Extra Deck(15):
1 Gaia Dragon, the Thunder Charger
1 Constellar Ptolemy M7
1 Number 61: Volcasaurus
1 Tiras, Keeper of Genesis
2 Constellar Pleiades
1 Starliege Paladynamo
2 Constellar Omega
1 Constellar Praesepe
1 Number 50: Blackship of Corn
1 Numbers 82: Heartlandraco
1 Maestroke the Symphony Djinn
1 Abyss Dweller
1 Gagaga Cowboy

Posted in Yu-Gi-Oh!, Новини Tagged with: , , ,